Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Apeliacinis skyrius (toliau – Apeliacinis skyrius) išnagrinėjo ginčą, kilusį tarp dviejų žinomų konditerijos gaminių gamintojų – Italijos įmonės FERRERO S.p.A. ir Ukrainos įmonės „Kondyterska korporatsia „ROSHEN“.

Šis sprendimas yra pirmasis Apeliacinio skyriaus sprendimas, kuriam pritaikius Decision Desktop įrankį pagal ESINT – VPB vykdomą projektą ECP3, į Apeliacinio skyriaus sprendimus pradedami kelti ginčo prekių ženklų vaizdai.

Suinteresuotas asmuo FERRERO S.p.A proteste nurodė, kad ginčijamas prekių ženklas „ROSHEN MILK CHOCOLATE“ klaidinamai panašus į ankstesnius suinteresuoto asmens ženklus: „ROCHER“ ir „FERRERO ROCHER“, kaip pavaizduota žemiau:

Vertinant lyginamųjų ženklų bendrą sukuriamą suvokimo įspūdį Apeliacinis skyrius konstatavo, kad pagrindinis ir dominuojantis elementas juose atitinkamai yra žodžiai „ROCHER“ ir „ROSHEN“, kurie formuoja ženklų bendrą suvokimo įspūdį. Grafiniai ženklų elementai yra dekoratyvinio arba aprašomojo pobūdžio registruojamų prekių atžvilgiu, o žodžiai „FERRERO“ ir „MILK CHOCOLATE“ neturi skiriamojo požymio, todėl ženklui išskirtinumo nesuteikia.

Apeliacinis skyrius nagrinėjo pagrindinius ir skiriamuosius ženklų elementus žodžius „ROCHER“ ir „ROSHEN“ ir padarė išvadą, kad jie yra panašūs vizualiai ir fonetiškai. Dėl semantinio ženklų panašumo Apeliacinis skyrius padarė išvadą, kad tiek protestuojamo ženklo pagrindinis elementas žodis „ROSHEN“, tiek ankstesniuose ženkluose esantis žodis „ROCHER“ Lietuvos vartotojams neturi jokios prasmės.

Todėl, įvertinus ženklų vizualų ir fonetinį panašumą (semantinis vertinimas nėra galimas), Apeliacinis skyrius padarė išvadą, kad protestuojamas ženklas „ROSHEN MILK CHOCOLATE“ yra klaidinamai panašus į ankstesnius suinteresuoto asmens prekių ženklus „ROCHER“ bei „FERRERO ROCHER“, todėl protestas buvo tenkintinas ir atsisakyta suteikti apsaugą Lietuvoje ginčijamo ženklo tarptautinei registracijai.

Pažymėtina, kad Apeliacinio skyriaus išvadą pagrindžia ir suinteresuoto asmens pateiktas įrodymas – Lietuvos gyventojų apklausa, kurios duomenimis, 55 procentai respondentų nurodė, kad žodžiai „ROCHER“ ir „ROSHEN“ yra panašūs.

Šis Apeliacinio skyriaus sprendimas dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. Su visu sprendimo tekstu galite susipažinti Protestų duomenų bazėje, sprendimas paskelbtas ir VPB OB (Valstybinio patentų biuro oficialus biuletenis, 2023 m. gegužės 25 d.).