2024 m. per pirmuosius keturis metų mėnesius „Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekte“ nuo paraiškų priėmimo pradžios, kuris prasidėjo sausio 22 dieną Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) gavo jau 537 Lietuvos verslo atstovų paraiškas dėl keturiais čekiais teikiamos paramos – Čekio 1 – IP Scan paslauga, Čekio 2 – prekių ženklai ir dizainas, Čekio 3 – patentai ir Čekio 4 – Bendrijos augalų veislių elektroniniu būdu teikiama paraiška.

Balandžio mėnesį pateiktos 104 Lietuvos MVĮ paraiškos čekiui/iams gauti. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tai yra 8 procentais daugiau (2023 m. pateiktos 95 paraiškos). Populiariausias, kaip ir ankstesniais mėnesiais išliko čekis prekių ženklų ir dizaino registracijos mokesčiams kompensuoti.

Primename, kad kol kas Čekio 3 paraiškų priėmimas yra laikinai sustabdytas, kai bus išspręstas tolimesnio finansavimo klausimas paraiškų priėmimas vėl bus atnaujintas – kviečiame sekti naujienas.

Dalyvauti projekte labai paprasta, tad nepraleiskite progos laiku ir tinkamai apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Plačiau apie šį projektą Valstybinio patentų biuro svetainėje: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/2024-m-mvi-fondo-projektas/ ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos svetainėje: https://bit.ly/3Pod9Da.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, kviečiame kreiptis tiesiogiai į ESINT – customercare@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą el.paštu mviprojektas@vpb.gov.lt, telefonu +370 5 278 02 90 ar registruotis nuotolinei konsultacijai per MS Teams adresu: https://intelektine.lt/konsultacijos ir pasirenkant temą – MVĮ fondo projekto klausimai.