Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba, nuo kovo 8 dienos svetainėje intelektine.lt pradės teikti nemokamas konsultacijas tema „Etiškas mokslo darbų naudojimas“. 

Šių konsultacijų tikslas – padėti asmenims, besidomintiems akademinės etikos reikalavimais, taikomais cituojant, verčiant, perspausdinant ar kitaip panaudojant didelės ir nedidelės apimties teksto dalis. Konsultacijos bus skirtos išsamiai paaiškinti akademinės etikos taikymo ypatumus. Konsultacijos yra itin aktualios akademinės bendruomenės atstovams, siekiantiems užtikrinti aukščiausius etikos standartus savo darbuose ir studijose. 

Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba reguliariai vykdo prevencinę veiklą akademinės etikos srityje, rengdami gaires, rekomendacijas ir kitus dokumentus mokslo ir studijų institucijoms, nustatydami gerąsias praktikas. Plačiau apie Tarnybos veiklą galite sužinoti čia – Veiklos sritys – Etikostarnyba.lt. 

Ši iniciatyva yra dalis mūsų bendro įsipareigojimo skatinti sąžiningumą, skaidrumą, atsakomybę, bei pagarbą intelektinei nuosavybei akademinėje bendruomenėje. Tikimės, kad šios konsultacijos bus naudingos visiems, kurie siekia geriau suprasti ir taikyti akademinės etikos principus savo darbe. 

Be naujosios konsultacijų temos, svetainėje intelektine.lt, bendradarbiaujant su patentiniais patikėtinais, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertais, valstybinių institucijų atstovais, teikiamos konsultacijos ir kitomis, su intelektinės nuosavybės apsauga susijusiomis temomis. 

Norėdami sužinoti daugiau apie šią iniciatyvą ar užsiregistruoti nemokamai konsultacijai, apsilankykite čia: https://intelektine.lt/konsultacijos.