Vilniaus apygardos teismas (toliau – VAT) 2023 m. gegužės 16 d. sprendimu išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės likviduojamos uždarosios akcinės bendrovės „NAUJOJI RŪTA“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Rūta“ dėl Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Apeliacinio skyriaus 2021 m. gruodžio 21 d. sprendimo Nr. 2Ap–2182 (toliau – Sprendimas) panaikinimo, trečiasis asmuo – Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (toliau – VPB).

UAB „NAUJOJI RŪTA“ kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti VPB Apeliacinio skyriaus Sprendimą ir priimti naują sprendimą – įregistruoti UAB „Naujoji rūta“ vardu žodinį prekių ženklą „NAUJOJI RŪTA“ Nicos klasifikacijos 30 klasės prekėms: konditerijos gaminiai ir kt.

VAT byloje buvo sprendžiamas prekių ženklų „RŪTA“ ir „NAUJOJI RŪTA“ klaidinamo panašumo klausimas. Teismas sutiko su VPB pozicija, kad nagrinėjamu atveju būtent daiktavardis „Rūta“ turi stiprų skiriamąjį požymį, tuo tarpu būdvardis „Naujoji“, pagal savo semantinį turinį gali būti sinonimiškai suvokiamas kaip „nauja, atsinaujinusi“, tačiau nesukuria kokios nors visiškai kitos semantikos.

Byloje teismas taip pat vertino ir visuomenės nuomonės apklausos duomenis, kurie patvirtino, kad didelė dalis apklaustųjų (net 61 proc.) prekių ženklus „RŪTA” ir „NAUJOJI RŪTA“ įvardijo panašiais.

Teismas, įvertinęs visas faktines bylos aplinkybes, pritarė VPB padarytai išvadai, kad atsižvelgiant į sutampančius ir nesutampančius elementus, jų svarbą ženklo kompozicijoje bei ženklų suvokimo įspūdžiui, ginčo ženklas „NAUJOJI RŪTA“ yra panašus į atsakovės ankstesnius ženklus „RŪTA“.

VAT sprendimas per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.