Baigiantis pirmajam Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekto paraiškų priėmimo mėnesiui, skubame pasidalinti naujausia 2023 metų statistika apie šio projekto įgyvendinimą Europos Sąjungoje ir Lietuvoje.

Kaip ir praėjusiais metais MVĮ gali kreiptis dėl su intelektinės nuosavybės apsauga susijusių išlaidų kompensavimo: susigrąžinant dalį prekių ženklų, dizaino registravimo bei intelektinės nuosavybės (IN) portfelio audito paslaugos (IP Scan) mokesčio.

Nuo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo 2023 m. sausio 23 d., šiais metais per pirmąsias tris savaites, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) iš viso gavo daugiau kaip 4000 paraiškų kompensacijoms gauti dėl 1 čekiu teikiamos paramos (IP Scan paslauga) ir dėl 2 čekiu teikiamos paramos (prekių ženklų ir dizaino registravimas).

Norime pasidžiaugti Lietuvos MVĮ aktyvumu šiame projekte – jau 111 Lietuvos MVĮ yra pateikusios paraiškas kompensacijai gauti ir tai yra 30 procentų daugiau nei lyginant su praėjusių metų tokiu pačiu laikotarpiu.

Pasinaudoti šiuo projektu yra itin paprasta. Sėkmingam paramos gavimui būtina laikytis šių penkių žingsnių:

  • įsivertinkite, kuria kompensavimo paslauga norite pasinaudoti (IP Scan (1 čekis), prekių ženklai ar dizainas (2 čekis) ar abejais);
  • pateikite prašymą ESINT dėl norimos paramos skyrimo (čia:  https://bit.ly/3lRAL6K);
  • sulaukite teigiamo ESINT sprendimo dėl kompensacijos pasirinktoms čekių veikloms skyrimo;
  • tik sulaukus teigiamo ESINT sprendimo dėl kompensacijos skyrimo, pateikite  paraiškas prekių ženklams, dizainui registruoti arba kreipkitės dėl IP Scan paslaugos;
  • pateikite prašymą ESINT dėl patirtų išlaidų kompensacijos išmokėjimo per nustatytą terminą.

Plačiau apie šį projektą – Valstybinio patentų biuro svetainėje: https://bit.ly/3YTMvV2

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos svetainėje: https://bit.ly/3IfXfWs

Norinčius sužinoti daugiau apie šį projektą, taip pat kviečiame peržiūrėti 2023 m. sausio 31 d. ESINT organizuotą  šių metų MVĮ fondo projekto pristatymą, kurio metu būsite supažindinti kaip šiais metais organizuojamas paraiškų teikimo procesas, kaip gauti išlaidų kompensacijas teikiant IP Scan, prekių ženklų ir dizaino paraiškų prašymus: https://bit.ly/3xGRJrc

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis tiesiogiai į ESINT – information@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą – mviprojektas@vpb.gov.lt arba telefonu +370 5 278 02 97.