Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (VPB), siekdamas didinti suinteresuotiems asmenims teikiamų paslaugų kokybę ir gerinti elektroninių paslaugų prieinamumą, įdiegė naują Patentų savitarnos portalą (anglų k. Front Office), skirtą patentų paraiškų ir kitų, su išradimais susijusių prašymų ir dokumentų pateikimui elektroniniu būdu VPB. 

Lengvai prieinamas ir naudotojui draugiškas Patentų savitarnos portalas suteikia galimybę vienoje vietoje atlikti visus aktualius veiksmus: pateikti nacionalinių patentų, papildomos apsaugos liudijimų ar tarptautines (PCT) paraiškas, prašymus dėl Europos patento įsigaliojimo  bei atlikti visus kitus su patentų išdavimu, pakeitimais ir galiojimo pratęsimu susijusius veiksmus.  

Kiekvienas naudotojas, susikūręs asmeninę paskyrą Patentų savitarnos portale, gali greitai ir paprastai prie jo prisijungti. Naudotojui sudaroma galimybė saugiai ir patogiai paduoti patentų paraiškas ir kitus prašymus bei valdyti šiame portale esančią informaciją. 

Savitarnos portalas buvo kuriamas įgyvendinant VPB ir Europos patentų tarnybos bendradarbiavimo susitarimą 2021-2023 ir yra sėkmingas komandinio Europos patentų tarnybos ir projekte dalyvavusių nacionalinių patentų tarnybų  darbo rezultatas. VPB yra pilotinė nacionalinė patentų tarnyba, kuri pirma iš Europos patentų organizacijos narių įgyvendino nacionalinių e-patentų prašymų paslaugų projektą. Naujojo Patentų savitarnos portalo kūrimo projektas dar nesibaigia jo įdiegimu – jis bus ir toliau tobulinamas, kad būtų užtikrinta aukščiausia teikiamų paslaugų kokybė ir patogumas kiekvienam prisijungusiam naudotojui. Prieigą prie Patentų savitarnos portalo rasite čia https://epatentai.vpb.lt/ . 

Kviečiame susikurti paskyrą naujame Patentų savitarnos portale ir aktyviai naudotis VPB teikiamomis elektroninėmis paslaugomis! Tai patogu, greita, paprasta ir efektyvu!