Svarbios naujienos Europos Komisijos ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) vykdomame „Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekte“, skirtame padėti Europos Sąjungos šalyse registruotoms MVĮ naudotis savo intelektinės nuosavybės teisėmis.

Planuojama, kad nuo 2024 m. gegužės 21 d. bus atnaujintas paraiškų dėl Čekio 3 priėmimas. Primename, kad pateikus paraišką ir gavus teigiamą sprendimą dėl Čekio 3 suteikimo, galima susigrąžinti iki 3 500 eurų vienam gavėjui (MVĮ) už išradimo patentavimą:

  • 75% nacionalinio patento išdavimo mokėtinų mokesčių (pvz.: paraiškos padavimo, paieškos ir ekspertizės, patento išdavimo ir paskelbimo mokesčių) sumos;
  • 75% Europos patento paraiškos padavimo ir Europos patentų tarnybos teikiamos išradimo paieškos paslaugos mokesčių sumos;
  • 50% Europos patento paraiškos parengimo ir padavimo teisinės išlaidos neviršijant 2 000 eurų ribos.

Atkreipiame dėmesį, kad su naujų Europos patentų paraiškų rengimu ir pateikimu susijusių paslaugų teisinės išlaidos yra tinkamos finansuoti, jei jas teikia Europos Sąjungoje įsisteigę asmenys ar subjektai, turintys teisę atstovauti pareiškėjams EPT nagrinėjamose bylose pagal Europos patentų konvenciją (https://www.epo.org/en/applying/representatives?size=n_10_n).

Paraiškos šiam ir kitiems čekiams (IP Scan paslauga, prekių ženklai ir dizainas bei Bendrijos augalų veislės) gali būti teikiamos iki gruodžio 8 dienos arba kol baigsis projektui numatytos lėšos.

Kviečiame visas Lietuvos mažas ir vidutines įmones ir jų atstovus, norinčius dar šiais metais pasinaudoti MVĮ fondo projektu, nedelsti ir teikti paraiškas čekiams gauti, kadangi šiais metais pastebimas didelis susidomėjimas projektu – nuo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo, lyginant pirmųjų keturių mėnesių paraiškų kiekį su praėjusių metų rezultatais tuo pačiu laikotarpiu – ESINT gavo ketvirtadaliu daugiau paraiškų.

Plačiau apie šį projektą – Valstybinio patentų biuro svetainėje: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/2024-m-mvi-fondo-projektas/ ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos svetainėje: https://bit.ly/3Pod9Da.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, kviečiame kreiptis tiesiogiai į ESINT: customercare@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą: mviprojektas@vpb.gov.lt, telefonu +370 5 278 02 90 ar registruotis nuotolinei konsultacijai internetu https://intelektine.lt/konsultacijos.