Naujausia šių metų pirmo ketvirčio Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekto duomenų analizė atskleidė, kad šis ketvirtis pagal Lietuvos verslo atstovų teikiamų paraiškų Čekiams gauti kiekį yra aktyviausias per trejus metus.

Per pirmuosius trejus šių metų mėnesius Lietuvos verslininkai pateikė jau 433 paraiškas čekiams gauti ir lyginant pagal šį rodiklį tai yra daugiau nei 30 procentų aukštesnis rezultatas (2023 m. šiuo laikotarpiu pateiktos 285 paraiškos). Vien kovo mėnesį Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) sulaukė net 158 Lietuvos MVĮ paraiškų –  trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.

 

Šis nuoseklus augimas rodo, kad verslo atstovai vis geriau supranta, kaip svarbu apsaugoti savo intelektinę nuosavybę vis konkurencingesnėje ir dinamiškesnėje rinkoje.

Populiariausias, kaip ir ankstesniais metais išliko čekis prekių ženklų ir dizaino registracijos mokesčiams kompensuoti – šiais metais per pirmąjį ketvirtį pateiktos net 416 paraiškos šiam čekiui gauti.

Primename, kad MVĮ fondo projektas yra tęsiamas ir toliau, jei esate MVĮ, kviečiame teikti paraiškas ir susigrąžinti:

  • 90% intelektinės nuosavybės išankstinio nustatymo paslaugų („IP Scan“) kainos;
  • 75% prekių ženklų ir dizaino mokesčių už prekių ženklo ar dizaino apsaugą nacionaliniu ir ES lygiu;
  • 50% už ES ribų taikomų tarptautinių prekių ženklo ir dizaino registravimo mokesčių sumos;
  • 75% nacionalinio patento išdavimo mokėtinų mokesčių (pvz.: paraiškos padavimo, paieškos ir ekspertizės, patento išdavimo ir paskelbimo mokesčių) sumos (paraiškų priėmimas laikinai sustabdytas);
  • 75% Europos patento paraiškos padavimo ir Europos patentų tarnybos teikiamos išradimo paieškos paslaugos mokesčių sumos (paraiškų priėmimas laikinai sustabdytas);
  • 50% Europos patento paraiškos parengimo ir padavimo teisinės išlaidos (paraiškų priėmimas laikinai sustabdytas);
  • 75% Bendrijos augalų veislės elektroniniu būdu teikiamos paraiškos mokesčiui bei ekspertizei.

Atsižvelgiant į dabartinę paraiškų pateikimo dinamiką, projektui numatytas biudžetas gali būti išnaudotas ir anksčiau – raginame nedelsti ir pasinaudoti projektu teikiamomis naudomis jau dabar.

Plačiau apie šį projektą – trumpoje 4-ių žingsnių instrukcijoje, Valstybinio patentų biuro svetainėje: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/2024-m-mvi-fondo-projektas/ ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos svetainėje: https://bit.ly/3Pod9Da.

Turite klausimų? Reikia pagalbos?

Kviečiame kreiptis tiesiogiai į ESINT – customercare@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą el.paštu mviprojektas@vpb.gov.lt, telefonu +370 5 278 02 90 ar registruotis nuotolinei konsultacijai per MS Teams adresu: https://intelektine.lt/konsultacijos ir pasirenkant temą – MVĮ fondo projekto klausimai.