Š.m. balandžio 7 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įvykusiuose Europos Sąjungos Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo apdovanojimuose Valstybinis patentų biuras (VPB) pirmą vietą skyrė ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) specialiai įsteigtam prizui nominavo Vilniaus Karoliniškių gimnazijos 12 klasės gimnazistų Augustino Stasiškio ir Deivido Aidukonio darbą „Akustinė levitacija ir jos veikimas praktikoje“ (darbo vadovė – Rita Grybaitė).

Jaunieji mokslininkai tyrimo metu siekė sukonstruoti akustinį levitatorių ir ištirti jo galimybes įdedant tam tikrus kietus kūnus, įlašinant skysčius.

PINO specialaus apdovanojimo steigimo tikslas − skatinti moksleivius kurti, atlikti mokslinius tiriamuosius ir praktinį pritaikomumą turinčius darbus bei supažindinti su intelektinės nuosavybės svarba.

Darbų vertinimo komisija, kurią sudarė VPB, Inovacijų agentūros ir Lietuvos patentinių patikėtinių instituto atstovai, rinkdama geriausią darbą atsižvelgė į pasiūlyto techninio sprendimo ir jo inovatyvumo, kūrybiškumo, praktinio pritaikomumo bei darbo išbaigtumo ir sprendimo nuoseklumo kriterijus.

Papildomais VPB prizais apdovanoti dar du jaunųjų mokslininkų darbai:

· Darbas „Perchlorato jonų koncentracijos mažinimas Marso dirvožemyje, naudojant Azospira Oryzae“ – darbo autorė Kauno tvirtovės VII forto mokinė Martyna Kniazevaitė. Darbo vadovė – Gailė Pocevičiūtė.

· Darbas „Maisto švaistymas ir maisto produktų išsaugojimas panaudojant augalus ir vaškines drobeles (fitoncidų ir vaško poveikis pelėsiniams grybams)“ – darbo autorės Alytaus Dainavos progimnazijos moksleivės Rūta Jonė Lynykaitė ir Agota Biekšaitė. Darbo vadovė – Laima Zita Burkova.

Nacionalinį konkurso etapą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, palaiko ir remia – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Partneris – Valstybinis patentų biuras.