Neoriginalios prekės – tai didžiulė grėsmė žmonių sveikatai, visuomenės saugumui ir sąžiningam verslui. Padirbtų prekių vartojimas kenkia ne tik šalies ekonomikai, verslo konkurencingumui, bet ir mažina darbo vietas didindamas valstybės išlaidas kovai su padirbinėjimu ir jo pasekmėms spręsti.

Muitinės atstovų teigimu, teisėti gamintojai imasi visų priemonių, kad prekės atitiktų nustatytus saugos ir saugumo reikalavimus, ko nedaro klastočių gamintojai. Dėl suklastotų prekių įmonės susiduria su nesąžininga konkurencija, teisėtai veikiančioms įmonėms daroma žala, todėl didėja nedarbas ir socialinės išlaidos. Didesnės išlaidos ir mažesnės valstybės pajamos vienoje srityje reiškia didesnius mokesčius kitoje srityje, todėl didėja našta piliečiams, nes tenka mokėti didesnius mokesčius.

2014-2020 m. vykusios INTERPOL ir EUROPOL tarptautinės operacijos OPSON, skirtos kovai su suklastotais, neteisėtai gabenamais ar laikomais, maisto produktais bei gėrimais, įskaitant ir gyvūnų pašarus, metu buvo sulaikyta virš 11 milijonų vienetų maisto produktų bei daugiau nei 13 tūkstančių vienetų padirbtų alkoholinių gėrimų.

Muitinės duomenimis, 2021 m. sulaikyta daugiau nei 130 tūkstančių vienetų prekių, kurios  galimai buvo pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Daugiausiai sulaikoma avalynė, rūbai, rankinės, kosmetikos priemonės, automobilių ženkliukai, automobilių dalys, jų priedai, ratlankiai, papuošalai ir t.t. Statistika rodo, kad populiariausi sulaikomi prekių ženklai yra Nike, Louis Vuitton, Gucci, Balenciaga, Mercedes ir kt.

Šiandien ESINT observatorija pradėjo kasmetinę Europos žiniasklaidos informavimo kampaniją. Šių metų kampanija yra susijusi su tyrimo apie 15–24 metų amžiaus jaunų žmonių požiūrį į intelektinės nuosavybės teisės pažeidimus visoje Europos Sąjungoje atnaujintais rezultatais

Visą leidinį galite peržiūrėti čia: https://bit.ly/3tn0RiL.