Birželio 3-ąją minime Pasaulinę dviračio dieną!

Dviračio išradėju laikomas vokietis Karl Drais. Išradėjas 1817 m. liepos 12 d. savo sumeistrautu balansiniu, bepedaliu dviračiu nuvažiavo apie 7 km. (iš Vokietijoje esančio Manheimo iki Švecingeno miesto). Pirmasis dviratis buvo itin primityvus. Jis turėjo tik du vienodo dydžio ratus, vairo rankenas ir stabdžius.

Pirmasis dviratį patentavo prancūzas Pierre Lallement 1866 m. Ši transporto priemonė jau turėjo pedalus, todėl ja važiuoti buvo jau kiek patogiau ir greičiau.

Lietuvos dviračių kūrėjai irgi neatsilieka nuo užsienio kolegų: 2015 m. Gediminas Nemanis sukūrė ir patentavo elektrinę frikcinę dviračio pavarą „Rubbee“. Ši pavara skirta visų tipų dviračius paversti elektriniais.

Šiuolaikiniai dviračiai yra nuolat tobulinami, naudojant įvairias technologijas bei išradimus. Svarbu paminėti, kad saugomos gali būti ne tik naujos technologijos (išradimai), bet ir dviračio vaizdas (dizainas) bei logotipas (prekių ženklas).

Ir jūs turite intelektinės nuosavybės objektų (prekių ženklą, dizainą ar išradimą)? Jei esate maža ar vidutinė įmonė tuomet kviečiame jus dalyvauti MVĮ fondo projekte, kur galite gauti finansinę paramą apsaugant savo intelektinę nuosavybę. Ši finansinė parama padeda verslui augti bei sutaupyti iki 2250 EUR registruojant prekių ženklus, dizainą ar nacionalinį patentą. Plačiau apie MVĮ fondo projektą rasite čia.