Intelektinė nuosavybė – sudėtingos kūrybinės veiklos rezultatas, kurį būtina tinkamai apsaugoti, nes tinkamai apsaugota intelektinė nuosavybė – tai raktas į sėkmingą verslo plėtrą 

Idėja pavogta? Ne, jeigu ji apsaugota!

Intelektinės nuosavybės vagys vis dar egzistuoja, o jų taikinyje – išradimų, dizainų, prekių ženklų ar gaminių nusavinimas ir klastojimas. Pakliuvus į tokių vagišių pinkles, niekais paverčiamas kūrėjų sunkiai įdėtas darbas, praleistos galybė valandų, kuriant ir įgyvendinant unikalias idėjas. Ir dar daugiau – atimama galimybė užsidirbti.

Sėkmingam verslo startui – būtinas pasiruošimas lyg didžiausiam savo gyvenimo maratonui! Tad svarbu įvertinti visas galimybes ir tuo pačiu užbėgti nusivylimams už akių. Prieš registruojant prekių ženklą, dizainą ar patentuojant išradimą reikšminga įsitikinti, ar Jūsų konkurentai neužregistravę panašių ar tapačių intelektinės nuosavybės objektų į jūsų planuojamus registruoti.

Kiekvienas kūrėjas ir/ar verslininkas atiduoda daug pastangų savo veiklai, kad pasiektų geriausią viso to rezultatą – sukurtų unikalų prekių ženklą, dizainą ar išradimą. Tam, kad šis darbas būtų įvertintas, kūrėjai ir/ar verslo atstovai turi žinoti su kūrybine veikla susijusias teises ir reikalavimus, kad intelektinis turtas būtų tinkamai apsaugotas. Tiesa, ir visuomenė – nepažeisti tokių kūrėjų ir/ar verslininkų intelektinės nuosavybės teisių.

Keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų įsidėmėti!

• Kai realizavote idėją (sukūrėte prekių ženklą, dizainą ar išradimą), verta apgalvoti teisinę apsaugą – užregistruoti dizainą, prekių ženklą.Kai realizavote idėją (sukūrėte prekių ženklą, dizainą ar išradimą), verta apgalvoti teisinę apsaugą – užregistruoti dizainą, prekių ženklą.

• Rekomenduojama tinkamai pasirūpinti pramoninės nuosavybės objektų apsauga, nes pramoninės nuosavybės objektai, tokie kaip išradimai, prekių ženklai, dizainas, saugomi tik nuo registracijos momento.

• Prieš patentuojant savo išradimą svarbu atlikti ir paiešką viešai prieinamose nemokamose patentų duomenų bazėse. Tokiu būdu rasite duomenis apie jau paskelbtas patentų paraiškas arba išduotus patentus panašiems išradimams.

• Prieš naudojantis saugomu intelektiniu turtu, svarbu turėti leidimą ar licenciją iš jo savininko.

Intelektinės nuosavybės apsauga – tai raktas į pažangą, puoselėjant kūrybiškumą, skatinant inovacijas ir sąžiningą konkurenciją, ginant kūrėjų teises!

Intelektinės nuosavybės atmintinė verslui parsisiuntimui čia